Spotkania Klubu Czytelnika

W dniach 15 i 17 stycznia, 19 i 21 luty oraz 18 i 20 marca odbyły się spotkania Klubów Czytelnika. Są one zorganizowane w ramach realizowanego w naszej szkole projektu edukacyjnego pt. „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” dla klas 1-3.

„Psie Troski”, to druga lekturka, którą omawiamy. Dzieci znały autora i potrafiły wymienić głównych bohaterów książki. W swoich lekturniczkach uzupełniały różne informacje i kolorowały obrazki.

Na drugim spotkaniu rozmawialiśmy o treści naszej lektury. Następnie dzieci stworzyły pizze lekturkową – na każdym kawałku pizzy dzieci przedstawiły kolejną przygodę z lektury.

Na trzecim spotkaniu uczniowie przygotowali plakaty promujące adopcję zwierząt. Na zakończenie spotkania otrzymali kolejną lekturkę do przeczytania wiersz pt. “Nasze kwiaty” Marii Konopnickiej.