LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

___  ___  ___

LP W NASZEJ SZKOLE – AKTUALNOŚCI

W naszej szkole wdrożyliśmy nowoczesne przenośne nagłośnienie, dzięki któremu pięknie przygotowane akademie, pokazy i wystąpienia naszych uczniów uzyskały odpowiednią moc i klarowność przekazu dla zgromadzonej w sali gimnastycznej społeczności szkolnej. Uroczystości szkolne, akademie, liczne konkursy i pokazy oraz inne wydarzenia są na bieżąco uwieczniane dzięki dobrej jakości sprzętowi fotograficznemu. Przygotowane zdjęcia lub nagrania są regularnie publikowane na szkolnej stronie. Kolejną innowacją jest wdrożenie drukarek 3D, które znalazły zastosowanie głównie na lekcjach techniki i informatyki oraz zajęciach kółka techniczno-informatycznego. 

W ramach zajęć dodatkowych powstały projekty wydruków 3D z praktycznym ich zastosowaniem. Były to specjalne uchwyty ścienne do dyfuzorów akustycznych zamontowanych w pracowni komputerowej, a także proste, ale skuteczne prowadnice do biurek zabezpieczające przez przypadkowym uszkodzeniem przewodów komputerowych.


Główne zastosowanie dla zestawów związanych z elektroniką i robotyką stanowią zajęcia techniki oraz kółka zainteresowań.  Technika to również obszar dla prezentacji możliwości i zasad bezpiecznego używania tradycyjnych narzędzi  oraz zaawansowanych, nowoczesnych elektronarzędzi oraz maszyn do szycia. Uczniowie bardzo chętnie angażują się w zajęcia z wykorzystaniem zakupionego sprzętu.

Drukarka 3D została zainstalowana również w bibliotece szkolnej, gdzie jest dostępna do celów edukacyjnych z różnych przedmiotów.

______________


 

_______________________

 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości Szkoła Podstawowa  w Krasnem  otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 149 100 zł. 

W ramach programu Laboratoria Przyszłości szkoła zakupiła wyposażenie techniczne niezbędne do rozwoju umiejętności praktycznych wśród uczniów i młodzieży związanych z techniką, elektroniką, mechatroniką, robotyką, informatyką i programowaniem a także fotografią i tworzeniem materiałów filmowych .

Zakupione wyposażenie jest użytkowane od września 2022 r  na planowanych  zajęciach  w ramach   informatyki, robotyki, techniki oraz kółek zainteresowań.Skip to content