III Ogólnopolski Konkurs DACHL-MÄRCHEN

III Ogólnopolski Konkurs DACHL-MÄRCHEN W dniu 11 marca odbyło się rozstrzygnięcie etapu szkolnego III Ogólnopolskiego Konkursu DACHL-MÄRCHEN.

Zadaniem uczestników było przeczytanie w języku niemieckim wybranej bajki lub baśni autora z kraju niemieckojęzycznego obszaru językowego, czyli z Niemiec, Austrii, Szwajcarii lub Liechtensteinu, a następnie wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wybraną postać lub fragment tego tekstu.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: 1. dla uczniów kl. I-IV 2. dla uczniów kl. V-VIII. Wzięło w nim udział 22 uczniów. Prace uczniów oceniła komisja konkursowa w składzie: p. wicedyrektor Magdalena Kluz Międlar- nauczycielka języka niemieckiego, p. Renata Partyka-nauczycielka języka niemieckiego, p. Ewa Moniak Różańska- nauczycielka plastyki oraz p. Aneta Śliż- nauczycielka wspomagająca. Komisja zwróciła uwagę na temat pracy, inspirację baśnią pisarza z kraju niemieckojęzycznego, dobór wskazanej w regulaminie techniki płaskiej, samodzielność oraz estetykę wykonania.

Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością oraz zdolnościami plastycznymi.

W kategorii klas I – IV zwyciężyli:

I miejsce: Izabela Litwa kl. 3d

II miejsce: Oliwia Schuster kl. 1c

III miejsce: Zuzanna Wiater kl. 1c

W kategorii klas V – VIII zwyciężyli:

I miejsce: Liliana Wisz kl. 6c

II miejsce: Patryk Korab kl. 6b

III miejsce: Wiktor Gmyrek kl. 6c

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

W etapie ogólnopolskim w Warszawie naszą szkołę będzie reprezentować praca Izabeli Litwa z klasy 3d oraz Liliany Wisz z klasy 6c.

Trzymamy kciuki!