Zajęcia organizowane przez bibliotekę

W dniach 14 i 20 kwietnia uczniowie klasy 7b i 6a wzięli udział w lekcjach bibliotecznych.

14 kwietnia klasa 7b wzięła udział w zajęciach pt. “Korzystanie z katalogu online biblioteki szkolnej i biblioteki publicznej”.  Podczas lekcji uczniowie zapoznali się z katalogiem online biblioteki szkolnej oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.  Ćwiczyliśmy wyszukiwanie książek na różne sposoby.

20 kwietnia klasa 6a uczestniczyła w Escape Roomie “Odkrywamy skarb Gorlanu, czyli zakodowani Zwiadowcy”. Uczniowie wysłuchali informacji na temat pisarza Johna Flanagana i jego serii “Zwiadowcy”. Następnie zostali podzieleni na 3 grupy. Zadaniem uczestników było odnalezienie trzech kodów QR ukrytych w sali. Pod każdym kodem znajdowało się zadanie interaktywne, którego rozwiązanie pozwalało uzyskać jeden wyraz szukanego hasła. Właściwe hasło otwierało skrzynię ze skarbem ukrytym w ruinach Gorlanu. Pod koniec zajęć był czas na spacer między regałami i wyszukanie ciekawych książek do przeczytania.