Po polsku o historii

Dwóch laureatów w wojewódzkim konkursie ortograficznym

Za nami eliminacje wojewódzkie X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Uczestniczyło w nich 158 uczniów.

Naszą szkołę w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej reprezentowali: Patryk Korab – 5b, Aleksandra Tarała – 5c, Liliana Wisz – 5c, Bartosz Nowacki – 6a, Wiktoria Józefczyk – 6c, Anna Rogala – 6c. Uczniowie pisali dyktando o dużym stopniu trudności, a ich prace zostały ocenione zgodnie z ustalonymi kryteriami i schematem oceniania przez dwóch niezależnych nauczycieli komisji wojewódzkiej.

Uzyskane wyniki są powodem do dumy i gratulacji. Tytuły laureatów w swojej kategorii wiekowej (zgodnie z regulaminem z wynikiem nie niższym niż 85%) otrzymali: Patryk Korab – 90 pkt. i Aleksandra Tarała – 86,5 pkt. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką p. E. Zakorczmennej.

Osiągnięcie to zostanie nagrodzone udziałem w uroczystej Gali oraz przyznaniem dodatkowych punktów w procesie rekrutacyjnym do szkoły ponadpodstawowej.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok!