Maraton Czytelniczy

Zapraszamy uczniów klas 1-8 do udziału w projekcie edukacyjnym Maraton Czytelniczy. Projekt został zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przez bibliotekę szkolną i będzie trwał od 1 października 2022 r. do 31 maja 2023 r.

Celem projektu jest: promowanie czytelnictwa, rozwijanie nawyku regularnego czytania, poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji.

Zadaniem uczniów będzie przeczytanie minimum 1 dowolnej książki w miesiącu i uzupełnienie do niej Karty recenzji. Im więcej przeczytanych książek, tym więcej zdobytych punktów.

Uczniowie, którzy przeczytają co najmniej 3 książki otrzymają punkty z zachowania, za 5 przeczytanych książek otrzymają dyplom, a osoby z największą liczbą przeczytanych książek otrzymają upominki.