Konkurs czytelniczy “Konopnicka – życie i twórczość”

Zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie czytelniczym “Konopnicka – życie i twórczość”.

Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna. Cele konkursu to: przybliżenie uczniom sylwetki i twórczości Patronki Roku 2022 Marii Konopnickiej, promowanie czytelnictwa, kształtowanie umiejętności wyszukiwania, selekcjonowania i przetwarzania informacji, pobudzanie kreatywności i samodzielności myślenia.

Zadaniem uczniów będzie uzupełnienie 3 kart pracy z zadaniami, dotyczącymi życia i twórczości Marii Konopnickiej. Uczeń oddając uzupełnioną kartę pracy, otrzyma kolejną do wypełnienia.

• Karta pracy nr 1 Życiorys Marii Konopnickiej (14 zadań – test wyboru),
  • Karta pracy nr 2 Twórczość Marii Konopnickiej (11 zadań opisowych),
  • Karta pracy nr 3 Baśń „O krasnoludkach i sierotce Marysi” Marii Konopnickiej (18 zadań – test wyboru).

Do uzupełnienia kart pracy uczniowie mogą wykorzystywać księgozbiór biblioteki oraz internet. Karty pracy będą do odbioru w bibliotece szkolnej i tu też należy je oddawać.

Konkurs odbędzie się w dniach 1 października-31 października 2022 r. Wyniki zostaną ogłoszone 7 listopada 2022 r.

Wszyscy uczniowie, którzy wezmą udział w akcji otrzymają punkty z zachowania. Trzy osoby, które zdobędą najwięcej punktów otrzymają nagrody książkowe.