Integracyjne spotkanie w “0”

W dniu 8 czerwca dzieci z oddziału 0b gościły w szkole swoich młodszych kolegów i koleżanki z grupy „Biedronki” z Gminnego Przedszkola w Krasnem. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci 5-cio-letnich ze szkołą, pokazanie im gdzie uczą się i bawią tzw. „klasy zerowe”, do których będą uczęszczać w zbliżającym się roku szkolnym.

Wszystkie dzieci z dużym zainteresowaniem wzięły udział w zajęciach logopedycznych pt. „Co słychać latem”. Wspólne zabawy integracyjne przeplatane były zagadkami i zabawami dźwiękowymi oraz logorytmicznymi. Na zakończenie dzieci wykonały plakaty związane z tematem i otrzymały w  prezencie kolorowankę.

To miłe spotkanie przebiegło w radosnej i wesołej atmosferze, dzieci chętnie bawiły się ze sobą i aktywnie wykonywały wspólne zadania. Z pewnością we wrześniu chętnie przekroczą szkolne progi.