„Planeta Energii”

Program „Planeta Energii” realizowany jest w formie konkursu skierowanego do nauczycieli i uczniów klas I–III szkół podstawowych w całym kraju. Jego głównym celem jest propagowanie wśród najmłodszych wiedzy o energii elektrycznej oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw.

W ramach konkursu trzecioklasiści z naszej szkoły zrealizowali całotygodniowy blok zajęć „W krainie prądu elektrycznego”, podczas których dowiedzieli się m.in., czym jest i skąd bierze się prąd, jaką rolę pełni w naszym życiu, jakie są jego podstawowe źródła oraz jak racjonalnie i przyjaźnie dla środowiska z niego korzystać. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o współczesnych wynalazkach wykorzystujących prąd oraz dowiedzieli się jak były te wynalazki zastępowane w dawnych czasach. Uczyli się budować proste obwody elektryczne, poznali też zasady bezpiecznego użytkowania urządzeń elektrycznych oraz prawidłowego zachowania w pobliżu obiektów energetycznych, podczas burzy czy w przypadku porażenia prądem.

Za udział w VII edycji ogólnopolskiego konkursu „Planeta Energii” uczniowie klas trzecich otrzymali nagrody gwarantowane: pamiątkowe dyplomy oraz książeczki z płytami tematycznie związanymi z realizowanym tematem.