Edma Basic School

Edma Basic School to szkoła w miejscowowci Brufut. Brufut znajduje się w Gambii i leży 30 kilometrów od Bandżulu, stolicy kraju.

Edma School jest szkołą prywatną – tak jak w Polsce uczęszczają do niej dzieci zamożnych rodziców, ale to nie jest główny cel szkoły a tylko jeden ze sposobów jej finansowania. Szkoła kładzie mocny nacisk na wspieranie sierot i dzieci z najbiednieszych domów, którym za własne pieniądze właścicielka organizuje naukę i całe życie, umożliwiając równy start w dorosłe życie. Pozniom nauczania w szkole jest wysoki, 95% absolwentów Edma School dostaje się na studia wyższe.
Szkołę prowadzi Fatu, która ma nieograniczone pokłady miłości, troski i ciepła. Każde osierocone dziecko kocha miłością matczyną. Sama ma dzieci ktore zaadoptowała. Jeśli są jakieś potrzebujące dzieci, cala okolica wie, że może przyprowadzić je do szkoły i liczyć na pomoc w postaci darmowej edukacji i opieki.
Dzieci opuszczone, biedne i osierocone uczą się w szkole za darmo, a nawet niejednokrotnie są nocowane przez Fatu u niej w domu lub u zaprzyjaźnionych z nią osób w sąsiedztwie.
Fatu planuje w przyszłości wybudowanie czegoś na kształt bursy/internatu, gdzie bezdomne dzieciaki, lub te bez kompletnych rodzin mogłyby mieszkać na czas nauki.
Fantastyczna grupa osób podróżujących na motocyklach wspiera tę szkołę od lat. W tym roku zainspirowali naszą szkolną społeczność do podjęcia inicjatywy. Działamy!