Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

Miło nam poinformować, że do grona czytelników biblioteki szkolnej dołączyli uczniowie klas pierwszych.

W dniach 11 i 13 grudnia 2023 r. pierwszaki uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych, których zwieńczeniem było uroczyste pasowanie na czytelnika. Wcześniej jednak dzieci dowiedziały się jakie zadania ma biblioteka i zapoznały się z zasadami obowiązującymi w bibliotece. Po wysłuchaniu i wspólnym przeanalizowaniu wierszy pt. „Skarga książki” i „Prośby książki” przyswoiły sobie zasady poszanowania książek. Podczas spotkania uczniowie rozwiązywali różnorodne zagadki i krzyżówkę, które dotyczyły książek oraz bardzo chętnie odpowiadali na wiele pytań związanych z biblioteką. Znalazł się też czas na działania plastyczne.

Każde dziecko dostało Dyplom Małego Czytelnika i zakładkę. Uczniowie otrzymali też książkę pt. „Wnuczka antykwariusza” i broszurę pt. „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”, które biblioteka szkolna otrzymała w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek” pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Książki.

1c

1d