Zajęcia biblioteczne “Prawy i Lewy”

Dzisiaj w ramach projektu Wydawnictwa Widnokrąg i Fundacji FRSI „Książki niosące nadzieję” odbyły się zajęcia biblioteczne w klasie 1d pt. „Prawy i Lewy”.

Rozmawialiśmy z dziećmi o tym, co to znaczy, że ktoś jest szczęśliwy. Uczniowie wyobrażali sobie, że są butami i mówili jakimi chcieliby być i dlaczego. Następnie wysłuchali książki Anny Paszkiewicz i Kasi Walentynowicz „Prawy i Lewy” i wspólnie omówiliśmy historię pary butów z odmiennymi poglądami na temat szczęścia. Porozmawialiśmy o tym, kto to jest pesymista i optymista, a następnie wzięliśmy udział w dwóch zabawach. W pierwszej dzieci rzucały piłeczki do siebie i wymieniały powód do szczęścia, a w drugiej brały udział w spacerze metodą Lewego buta, skacząc po kałużach i kamieniach lub Prawego buta, omijając wszystkie przeszkody. Na zakończenie zajęć uczniowie tworzyli magiczne okulary, kolorując je w indywidualny sposób.