Świąteczne Targi Książki w Millenium Hall w Rzeszowie

Biblioteka szkolna zorganizowała wyjazd na Świąteczne Targi Książki, które odbywały się w Rzeszowie w dniach 17-18 listopada 2023 r. Wycieczka odbyła się w pierwszym dniu targów. Uczestniczyli w niej chętni uczniowie z klas 5-8.

Uczniowie odwiedzili stoiska wielu wydawnictw i księgarni. Mieli możliwość porozmawiania ze sprzedawcami i autorami oraz dokonania zakupu książek zgodnie z zainteresowaniami. Ponadto uczestnicy wycieczki wzięli udział w interesującym spotkaniu autorskim z Marianną Oklejak – pisarką i ilustratorką książek dla dzieci. Uczniowie dowiedzieli się czym inspiruje się autorka podczas pisania książki oraz jak przebiega proces powstawania ilustracji. Uczestnicy spotkania chętnie zabierali głos oraz zadawali pytania. Nasi uczniowie zaopatrzeni w nowe książki, zadowoleni i w dobrych humorach wrócili do Krasnego.