„Po polsku o historii”

Dwóch laureatów w XI Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”.

Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja ta to nie tylko sprawdzenie znajomości języka ojczystego, ale też okazja, by przywołać pamięć o najważniejszych postaciach i wydarzeniach współczesnej historii Polski (po roku 1918). W XI edycji dyktanda uczestnikami projektu byli uczniowie z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, pomorskiego oraz liczna grupa szkół polskich za granicą (z Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy, Estonii i Mołdawii).

Naszą szkołę  – z wynikami powyżej 89% w etapie szkolnym, w gronie 71 uczniów z klas IV-VI ze szkół z całego województwa podkarpackiego – reprezentowali: Hanna Brzeżawska – 5b, Patryk Korab – 6b, Wiktor Gmyrek – 6c, Aleksandra Tarała – 6c. Uczniowie pisali dyktando o dużym stopniu trudności, a ich prace zostały ocenione zgodnie z ustalonymi kryteriami przez dwóch niezależnych nauczycieli komisji wojewódzkiej.

Uzyskane wyniki są powodem do dumy i gratulacji. Tytuły laureatów w swojej kategorii wiekowej otrzymali: Patryk Korab – 97 pkt. i Aleksandra Tarała – 93 pkt. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką p. E. Zakorczmennej.

Osiągnięcie to zostanie nagrodzone udziałem w uroczystej Gali w dn. 20.11.br. w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej oraz przyznaniem dodatkowych punktów w procesie rekrutacyjnym do szkoły ponadpodstawowej.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok!

___________________

___________________

 

Skip to content