Lekcja biblioteczna Przygoda z nauką

W październiku nasza biblioteka szkolna zakwalifikowała się do akcji “BOOM3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Story House Egmont. W ramach akcji bezpłatnie otrzymaliśmy komiksy i gry planszowe.

6 listopada klasa 5b wzięła udział w lekcji “Przygoda z nauką”. Podczas zajęć uczniowie rozmawiali o zawodzie naukowca, na czym polega jego praca, jakie umiejętności są potrzebne by wykonywać tę profesję. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące świata i odkryć naukowych. Uczniowie wymienili z jakich narzędzi można korzystać by poznać świat. Prowadzące zaprezentowały komiks z serii “Najwybtniejsi naukowcy” o Mikołaju Koperniku jako przykład wartościowej formy książki, która w przyjemny sposób dla dziecka przedstawia treści związane z nauką. Uczniowie w parach samodzielnie wykonali komiksy związane z naukowcami i ich odkryciami. Gotowe komiksy zostały zaprezentowane na forum klasy.