Baltie 2023 Międzynarodowy

Miło nam poinformować, że  David Majewski uczeń klasy 7b otrzymał kolejny tytuł laureata tym razem na szczeblu międzynarodowym..

W dniu 2.06.23 w piątek miał miejsce finał Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2023. Placówki konkursowe rozmieszczone były w krajach biorących w nim udział. Jedna z nich została zorganizowana na Uniwersytecie Rzeszowskim. Konkurs rozpoczął się w hali wykładowej gdzie uczestników konkursu przywitał Dyrektor Instytutu Informatyki dr hab. Jan Bazan oraz Przewodnicząca Komisji Konkursowej pani Justyna Pałys.  Następnie uczniowie losowali sale i miejsce przy komputerze. Finałowy etap tego konkursu jest zawsze bardzo trudny i wymagający. Młodzi programiści zmagali się z zadaniami przez 150 minut.
Z naszej szkoły do finału zakwalifikowaki się
Kategoria B (klasy 4-6) –
Szymon Grochmal 6c (finalista etapu wojewódzkiego)
Wojciech Kucaj 5a
Kategoria C (klasy 7-8 oraz 1 klasa szkoły ponadpodstawowej) –
David Majewski 7b (laureat etapu wojewódzkiego)
Już udział w międzynarodowym finale jest dużym sukcesem.
Miło nam poinformować, że  na etapie wojewódzkim tego konkursu
tytuł laureata zdobył David Majewski 7b,
a tytuł finalisty Szymon Grochmal 6c.
Tytuł laureata na szczeblu międzynarodowym dla Davida Majewskiego jest wyjątkowym osiągnięciem i daje mu dodatkowe 4 punkty przydatne do rekrutacji do szkoły średniej.  Przypominamy, że David zdobył także tytuł laureata w kuratoryjnym konkursie programistycznym.
GRATULUJEMY!