„Rysowane wierszyki”

„Rysowane wierszyki”  – dwóch finalistów konkursu wojewódzkiego

Organizatorem XIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. „Rysowane wierszyki”  była Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady  Strzelców Podhalańskich  w Rzeszowie. W tym roku odbył się on pod hasłem „Bajki dla dzieci Aleksandra Fredry”, czym uhonorowano rok 2023 jako rok tego polskiego poety.

Tematem tegorocznego konkursu było zobrazowanie tekstu wiersza (lub jego fragmentu) ze zbioru bajek dla dzieci Aleksandra Fredry (proponowane utwory to: „Paweł i Gaweł”, „Małpa w kąpieli”, „Osiołkowi w żłobie dano…”, „Sowa”, „Dwa koguty”, „Wieczerza z gwoździa” ,  „O czterech podróżnych” oraz „Wiatr i noc”). Jury brało pod uwagę walory estetyczne, indywidualność, oryginalność, nawiązanie do treści wiersza, poprawne zastosowanie  wybranej techniki plastycznej.

Uczniowie pani Elżbiety Zakorczmennej – ROKSANA KOSZELA (5b) i  PATRYK KORAB   (5b) zostali finalistami konkursu, którego rozstrzygnięcie odbyło się 14 kwietnia 2023r.

Gratulujemy i załączamy zdjęcia prac konkursowych finalistów.