Konferencja „Pola Nadziei”

Konferencja „Pola Nadziei”  zorganizowana dla szkół przez Podkarpackie Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie  poświęcona była  edukacji hospicyjnej oraz podsumowaniu poprzednich edycji akcji „Pola Nadziei”.

W konferencji uczestniczyli  przedstawiciele naszego  Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami. Podczas spotkania zaprezentowaliśmy naszą wieloletnią działalność podczas akcji „Pola Nadziei”.  Na konferencji obecna była również Pani Kurator Małgorzata Rauch, która w pięknych słowach  wyjaśniła istotę wolontariatu:  „Wolontariat to jest kwestia wyboru, jest to wybór uzasadniony i celowy, każdy wolontariat uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka, a wolontariat hospicyjny w pełni otwiera nas na istotę człowieczeństwa”.

J.C.