Spotkania edukacyjne z panią Beatą Krawiec

W ramach zajęć bibliotecznych w dniach 20.03.2023 r. do 22.03.2023 r. odbył się cykl spotkań edukacyjnych, które przeprowadziła pani Beata Krawiec, przedstawicielka Księgarni Nova w Rzeszowie.

Klasy 3b, 4a, 4b, 4c, 5b, 6a, 6b, 8d uczestniczyły w zajęciach pt. „Ciekawostki historyczne”. Podczas spotkań uczniowie mieli okazję usłyszeć o wydarzeniach z dawnej historii Polski, a także związanych z odzyskaniem niepodległości, losami Polaków i walkami żołnierzy polskich na różnych frontach podczas II wojny światowej. Zapoznali się też z sylwetkami znanych Polaków, między innymi Józefa Piłsudskiego oraz Krystyny Skarbek. Uczniowie uświadomili sobie na czym polega postawa patriotyczna.

Klasy 1c, 3a wzięły udział w spotkaniu pt. „Czy bycie innym jest gorsze?”. Zajęcia miały na celu uwrażliwienie dzieci na krzywdę innych i problemy z jakimi wiąże się niepełnosprawność. Poznały również zasady języka migowego.

Z klasami 1b, 1d, 2b, 2c, 2d, 3c na zajęciach pt. „Jak zadbać o przyrodę i co to jest ekologia?” podjęte zostały zagadnienia związane z ochroną przyrody i ekologią. Dzieci uświadomiły sobie jak ważne jest dbanie o planetę i zrozumiały, że segregując śmieci w łatwy sposób sami mogą przyczynić się do ochrony przyrody. Uczniowie dowiedzieli  się również jak powstaje prąd i mieli okazję poznać zasadę działania Cewki Tesli.

Pani Beata Krawiec przyniosła na zajęcia różne przedmioty związane z podejmowaną tematyką, takie jak: elementy wyposażenia żołnierza, miedzy innymi hełmofony, maski gazowe, mundury i nakrycia głowy różnych rodzajów wojsk oraz używaną w wojsku gumową broń ćwiczebną, przykłady pisma klinowego na tabliczkach i węzełkowego na sznurkach, Cewkę Tesli i wiele innych rzeczy pomocnych podczas prowadzenia spotkań. Prowadząca wykorzystywała róże metody aktywizujące uczniów, między innymi scenki z udziałem dzieci. Przeczytała również swoją książkę.

20 marzec

21 marzec