„ŁAMAŃCE JĘZYKOWE”

ZNAMY LAUREATÓW

SZKOLNEGO KONKURSU „ŁAMAŃCE JĘZYKOWE”

”Łamańce językowe” to dwuetapowy konkurs dla uczniów klas IV-VIII organizowany w naszej szkole po raz kolejny w ramach obchodów Tygodnia Kultury Języka Polskiego.

W VI edycji konkursu, który odbył się w dn. 21.02.br., ocenie poddano nie tylko bezbłędne, wyraziste przeczytanie trudnych pod względem artykulacyjnym i dykcyjnym zdań, ale również wygłoszenie z pamięci wybranego wierszyka  – „łamańca  językowego”. Uczestnicy – przedstawiciele klas wyłonieni na etapie klasowym konkursu – nie mieli łatwego zadania. Największym powodzeniem cieszyły się wiersze pt. ”Huczek”, „Muszka”, „Szczeniak” i „Szczypawka”. Wszyscy uczestnicy konkursu zasłużyli na uznanie jury.

I miejsce i tytuły Mistrzów „Łamańców językowych” zdobyli:

w kategorii klas IV-VI: Szymon Rzepka (kl. 6a)

w kategorii klas VII-VIII: Julia Cetnarska (kl. 8c)

Tytuły Wicemistrzów „Łamańców językowych” stały się udziałem:

w kategorii klas IV-VI: Gabrieli Borek (kl. 4c)

w kategorii klas VII-VIII: Kacpra Drapały (kl. 8d)

III miejsca zajęli:

w kategorii klas IV-VI: Piotr Leśko (kl. 5c)

w kategorii klas VII-VIII: Kajetan Furman (kl. 8a)

Laureatom gratulujemy, uczestnikom dziękujemy za udział  i zapraszamy do VII edycji konkursu za rok!