Hour of Code 2022

Co roku w grudniu miliony uczniów na całym świecie świętują Tydzień Edukacji Informatycznej wraz z Godziną Kodowania. Jest to kolejna w naszej szkole inicjatywa promująca naukę programowania.

Podobnie jak w przypadku  październikowego Europejskiego Tygodnia Kodowania –„ Europe Code Week 2022″, tak i teraz uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się w działania ogólnoświatowej „Hour of Code 2022″. W ramach obu tych inicjatyw odbyły się w naszej szkole zajęcia zachęcające do nauki programowania już od najmłodszych klas. Ciekawym elementem tej promocji było wykorzystanie przez uczniów klas czwartych multimedialnej gry do nauki programowania Scotty Go oraz lubianego przez dzieci robota typu Ozobot. Ponadto uczniowie klas od II do VI zapoznali się ze stronami inicjatyw udostępniającymi oprogramowanie do samodzielnej nauki programowania wizualnego. Umieszczone zdjęcia przedstawiają obie inicjatywy:  Europe Code Week 2022 oraz Hour of Code 2022.

Grudzień to wyjątkowy czas oczekiwania na św. Mikołaja i Święta Bożego Narodzenia dlatego jako dodatkowe urozmaicenie tegorocznej Godziny Kodowania zachęcam do świątecznej  zabawy z kodowaniem.

Zapraszam wszystkich uczniów do odszukania w szkol

e choinki wraz zaszyfrowanymi bombkami i odczytania ukrytych informacji, które pomogą odczytać hasło. Wskazówek należy szukać w holu szkoły.

Życzę miłej zabawy w kodowanie i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.