Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z klasy ID przyniosły z domu swoje ulubione pluszowe misie.

Na zorganizowanych z tej okazji zajęciach bibliotecznych uczniowie dowiedzieli się jak powstało święto pluszowego misia. Dzieci prezentowały swoje misie i opowiadały dlaczego je lubią. Pierwszoklasiści obejrzeli prezentację multimedialną, w której przedstawione zostały misie z różnych bajek, kreskówek i dobranocek. Uczniowie poznali ogólną budowę niedźwiedzi oraz wygląd i zwyczaje wielu gatunków niedźwiedzi żyjących w różnych częściach świata. Dzieci kolorowały również obrazki przedstawiające bajkowe misie, z których później powstała wystawa oraz chętnie pozowały do zdjęć ze swoimi misiami.