Wycieczka biblioteczna

W dniu 18 listopada biblioteka szkolna zorganizowała wycieczkę do Wypożyczalni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie oraz na Świąteczne Targi Książki, które odbywały się w galerii Millenium Hall w Rzeszowie.

Kierownik Wypożyczalni Głównej, pan Włodzimierz Ratyński, zapoznał dzieci z pracą bibliotekarza i nowoczesnymi urządzeniami bibliotecznymi, takimi jak: wrzutnia, książkomat, selfcheck, drukarka zamówień książkowych, winda towarowa i karty biblioteczne sterowane poprzez fale radiowe. Dzieci miały okazję zobaczyć obszerne zbiory biblioteczne, wśród których znajdują się książki z różnych dziedzin, takich jak: literatura popularnonaukowa, beletrystyka, filmy, audiobooki, mapy i czasopisma. Kierownik biblioteki wyjaśnił również jak są uporządkowane zbiory i co to jest Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna. Na zakończenie spotkania uczestnicy wycieczki otrzymali słodkie upominki.

W drugiej części wycieczki uczniowie odwiedzili stoiska różnych wydawnictw na Świątecznych Targach Książki, które odbywały się w Millenium Hall. Mieli okazję kupić książki czy komiksy oraz zobaczyć i porozmawiać z pisarzami.