Ogólnopolski Projekt Wielka Liga Czytelników

Nasza biblioteka zgłosiła się do Ogólnopolskiego Projektu Wielka Liga Czytelników. Do udziału w Projekcie zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-8.

Zasady udziału w Wielkiej Lidze Czytelników.

Etap I: do 22 grudnia 2022r. należy przeczytać minimum 5 książek i uzupełnić do nich testy.
Lista książek dostępna jest w bibliotece szkolnej.

Lista książek do etapu pierwszego

Etap II: od 2 stycznia 2023r.  do 10 stycznia 2023r. należy przeczytać i uzupełnić test kwalifikacyjny w poszczególnych grupach wiekowych:

Klasy 1-3 “Cukierku, Ty łobuzie”, autor Waldemar Cichoń
Klasy 4-6 “Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”, autor Rafał Kosik
Klasy 7-8 “Przygody Sherlocka Holmesa”, autor A.C. Doyle
Książki do II etapu można wypożyczać bezpośrednio po spełnieniu zasad I etapu.

Etap III: do finału Ogólnopolskich Mistrzostw Powiatowych przechodzą 3 osoby z każdej grupy wiekowej z największą liczbą punktów. Test drużynowy online odbędzie się w dniu 28 lutego 2023r.

Do testu należy przeczytać następujące książki:
Klasy 1-3 “Marcel i czas”, autor Emilia Becker
Klasy 4-6 “Skandal w stolicy nudy”, autor Paweł Beręsewicz
Klasy 7-8 “Stan splątania”, autor Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Wszystkie książki dostępne są w bibliotece szkolnej.

Uczestnicy, którzy zdobędą minimum 5 sprawności otrzymają Dyplom Aktywnego Czytelnika oraz punkty z zachowania.
Uczestnicy, którzy wypełnią test kwalifikacyjny otrzymają: Dyplom Mistrza Szkoły, Dyplom I Wicemistrza Szkoły, Dyplom II Wicemistrza Szkoły, Dyplom Znakomitego Czytelnika oraz punkty z zachowania.

Wszelkich dodatkowych wyjaśnień udzielamy w bibliotece szkolnej.