WIELKI LAS

20 października uczniowie naszej szkoły, którzy w ubiegłym roku szkolnym najbardziej zasłużyli się w zbiórce makulatury i baterii wyjechali w nagrodę na wycieczkę ekologiczną do rezerwatu przyrody Wielki Las.

Dzień był słoneczny, las w jesiennej szacie zachwycał i odsłaniał swe tajemnice. Spacerując po rezerwacie poznawali jego walory przyrodnicze. Przypomnieli sobie warstwową budowę lasu, mogli na żywo pooglądać liczne gatunki roślin i zwierząt. Poznać ciekawostki z ich życia oraz codzienne zwyczaje. Pani przewodnik organizowała również różne zabawy, dzięki którym jeszcze lepiej mogli odkrywać otaczającą przyrodę. Na zakończenie wycieczki dotarli na polanę, na której zapalili ognisko i piekli kiełbaski.  Wycieczka była super, warto zbierać surowce wtórne:)

J.C.