Dzień Wyboru – jak dostrzec i kształtować swoje niezwykłe umiejętności

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego TAJNA MISJA ZWIADOWCÓW, biblioteka szkolna zorganizowała warsztaty w klasie 6b pt. „Dzień Wyboru – jak dostrzec i kształtować swoje niezwykłe umiejętności. Rozważania na temat zalet płynących z posiadania pasji”.

Organizatorami projektu są Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim oraz Wydawnictwo Jaguar.

Uczniowie wysłuchali fragmentu książki „Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu. Księga 1”, a następnie rozmawialiśmy o tym czym był Dzień Wyboru, jakie emocje towarzyszyły podopiecznym z sierocińca tego dnia.

Po przeczytaniu fragmentów charakterystyki trzech bohaterów, podzieliliśmy się na grupy. Każda grupa określiła cechy dobrego prawnika dyplomaty i kucharki. Następnie  uporządkowała cechy charakteru w zawodach, takich jak: nauczyciel, policjant, polityk, malarz, trener piłki nożnej i księgarz oraz stworzyła alfabet zainteresowań.

Na koniec wysłuchaliśmy prezentacji o osobach, które późno osiągnęły sukces lub nie zostały wcześniej docenione oraz rozmawialiśmy na temat swoich zainteresowań i mocnych stron.