Ogólnopolska akcja “Czytamy z sercem”

Nasza biblioteka bierze udział w Ogólnopolskiej akcji Czytamy z Sercem, organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 33 w Bytomiu i Szkołę Podstawową im. Powstańców Śląskich w Tworgu.

Głównymi celami akcji są: promocja wśród uczniów literatury i czytelnictwa, a także poszerzanie ich wiedzy na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik, rozwijanie w uczestnikach akcji wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

Klasa 3a i 2c wspólnie z nami świętowała Światowy Dzień Serca i Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie wysłuchali fragmentu książki Wojciecha Grajkowskiego “Krew”, pomagali sercu wyjść z labiryntu i układali puzzle w kształcie serca. Dzieci dowiedziały się jak zbudowane jest serce. Na podstawie bajki o sercu rozmawialiśmy o tym jak dbać o serce i o zaletach głośnego czytania. Następnie dzieci zrobiły laurki dla honorowego dawcy krwi, które nie długo będzie można podziwiać na wystawie.

Klasa 2c

Zapraszamy do oglądania wystawy prac dzieci z klasy 2c, 3a i 3b.