Po polsku o historii

Laureat w wojewódzkim konkursie ortograficznym

Za nami eliminacje wojewódzkie IX Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.

Naszą szkołę w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej reprezentowali: Aleksandra Tarała z kl. IVc, Kinga Kolbusz z kl. VIIIa oraz Mateusz Łuczyk z  kl. VIIIc. Uczniowie pisali dyktando o dużym stopniu trudności, a ich prace zostały ocenione zgodnie z ustalonymi kryteriami i schematem oceniania przez dwóch niezależnych nauczycieli komisji wojewódzkiej.

Uzyskane wyniki są powodem do dumy gratulacji. Na 210 uczestników konkursu nasza najmłodsza reprezentantka, Ola Tarała, osiągnęła wynik gwarantujący jej 25. miejsce w grupie wiekowej IV-VI, zaś Kinga Kolbusz zajęła 26. pozycję wśród uczniów klas VII-VIII. Mateusz Łuczyk uzyskał tytuł laureata konkursu – znalazł się w gronie 10 najlepszych uczestników. Osiągnięcie to zostanie nagrodzone udziałem w uroczystej Gali oraz przyznaniem dodatkowych punktów w procesie rekrutacyjnym do szkoły ponadpodstawowej.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok!