ZIELONA SZKOŁA

Uczniowie z klasy IIIb wyjechali na Zieloną Szkołę do Rymanowa Zdroju.

Podczas turnusu uczniowie brali udział w różnych zajęciach tematycznych. Jednym z nich było wysłuchanie gawędy o historii odkrycia wód mineralnych w Rymanowie Zdroju oraz o historii Domu Wczasów Dziecięcych (pierwszej kolonii leczniczej dla dzieci na ziemiach polskich).

Kolejnym punktem programu była wycieczka piesza do „Leśnej klasy dydaktycznej”. Uczniowie poznali zagadnienia warstwowej budowy lasu, ich mieszkańców, ekosystemów leśnych i ich ochrony, darów lasu.

Pod hasłem: „Odkrywamy radość wspólnej zabawy” został przeprowadzony „Bal  Przebierańców” – konkurs na najciekawsze przebranie połączony z zabawą z tańcem i piosenką. Podczas wyjazdu miały także miejsce: wybory Miss i Mistera turnusu, konkurs „Śmiesznych fryzur” połączony z tańcem i piosenką, konkurs karaoke pod hasłem: „Śpiewać każdy może…”.

Następnym ważnym punktem naszego pobytu było odkrywanie źródełek mineralnych oraz  form lecznictwa uzdrowiskowego w Rymanowie Zdrojuspacer  szlakiem źródełek mineralnych: Anna, Naftusia, Jan, Ignacy, Marysieńka, Żelaziste.

Podczas pobytu dzieci miały zapewnioną opiekę pedagogiczną – wykwalifikowaną kadrę posiadającą bogaty i różnorodny warsztat pracy na najwyższym poziomie merytorycznym i metodycznym, opiekę medyczną. Uczniowie korzystali z bazy placówki – świetlicy, stołu do tenisa stołowego, placu zabaw. Uwagę uczniów przyciągały ciekawe zajęcia, mające na celu rozwijanie zainteresowań i poszczególnych uzdolnień. Dzieci odkrywały prawdę na temat koleżeństwa, aktywnie brały udział w grach i zabawach budujących wzajemne zaufanie w grupie, uczących prawidłowej komunikacji, integrujących zespół, dających odprężenie i podnoszących nastrój.

Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i naładowani pozytywną energią z 3-dniowego pobytu w Rymanowie Zdroju. Wspomnienia i wrażenia z wyjazdu jeszcze długo pozostaną w naszej pamięci.

MZ