PoczytajMy

Ogólnopolski projekt „PoczytajMy”

Impreza czytelnicza „Śladami legend krakowskich”

„PoczytajMy” to akcja organizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W jej ramach uczniowie naszej szkoły uczestniczą w imprezach czytelniczych przygotowywanych przez kółko czytelnicze

i nauczycieli bibliotekarzy.

19 maja 2021 roku dzieci z  klas pierwszych wzięły udział w spotkaniu pt. „Śladami legend krakowskich”. Podczas zajęć posłuchały legendy o Smoku Wawelskim. Uczniowie poznali najważniejsze zabytki Krakowa. Pierwszoklasiści odpowiadali na pytania związane z zabytkami i legendami dotyczącymi tego miasta i rozwiązali hasło quizu podsumowującego spotkanie.

25 maja bieżącego roku klasy drugie uczestniczyły w terapeutycznych zajęciach bibliotecznych zainspirowanych baśnią o Czerwonym Kapturku. W czasie spotkania dzieci poznały różne wersje tej historii. Na ich podstawie  uczniowie dowiedzieli się, jakie konsekwencje mogą wynikać z konkretnego zachowania w sytuacji zagrożenia.  Mali uczestnicy spotkania wzięli udział w scenkach dramowych inspirowanych zaprezentowanymi tekstami. Inscenizacje dotyczyły rozpoznawania  i unikania zachowań niebezpiecznych.

AT, EM, JR