DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Jest to święto ustanowione w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych, wpisane do kalendarza z datą 3 grudnia.

Jednym z corocznych celów obchodu tego święta jest upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku dla inności. Dla naszych uczniów przygotowana została prelekcja, podczas której dowiedzieli się, dlaczego tolerancja jest ważna oraz że każdy ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczeństwie. Osoby niepełnosprawne chcą się z nami bawić, uczyć i pracować. Pragną, byśmy nie dostrzegali różnic pomiędzy nami i pamiętali, że pomimo tego, iż każdy z nas jest inny, to wszyscy jesteśmy równi.

Uczniowie zachęceni zostali także do wzięcia udziału w akcji pt. „Wybieram tolerancję”. Jej efekty można zobaczyć na poniższych zdjęciach oraz w filmiku pod następującym linkiem:

W akcji udział wzięli: Dyrekcja, nauczyciele oraz następujący uczniowie:

Anna Czarny (2a), Marika Furman (3c), Alicja Drapała (4a), Lena Dziduch (4a), Maksymilian Mazurkiewicz (4a), Seweryn Stęga (4a),

Amelia Zakielarz (4a), Zuzanna Szpyrka (4b), Oskar Pałasz (4b), Emilia Malicka (4c), Krystian Szajnar (4c), Bartłomiej Karpierz (5b),

Alan Warzocha (6a), Kajetan Furman (6a), Mikołaj Czarny (6b), Julia Jarosz (6b), Kinga Wróbel (6c), Sebastian Chłanda (6c), Natalia Ruman (6b), Emilia Ferenc (7a), Iga Widak (7b).

Dziękuję za zaangażowanie.