Nie śmiecimy …

“Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2019″ pod hasłem “Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”

Najpierw została przeprowadzona kampania plakatowa. Zostały rozwieszone w szkole plakaty samodzielnie wykonane przez uczniów. Zachęcały one do właściwego postępowania  z odpadami i zadbania o środowisko naturalne. Następnie uczniowie klas IV-VIII pod opieką pani Jolanty Ciupak, pani Agaty Kąkol i pana Jacka Beresia posprzątali  teren wokół szkoły. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, otrzymali rękawiczki oraz worki foliowe . Podczas tej akcji dzieci przypomniały sobie zasadę segregacji śmieci i uświadomiły sobie również jak niebezpieczne jest negatywne działanie człowieka na środowisko. Rezultatem przedsięwzięcia było zebranie 11 worków z odpadami. Nasza okolica zabłysnęła czystością. Oby na jak najdłużej!