3 MAJA

30 kwietnia 2019 roku roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji  Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas drugich zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. Poszczególne scenki patriotyczne przeplatane były śpiewem piosenek, grą na dzwonkach, prezentacją portretów biorących udział przy tworzeniu nowego rozdziału historii polskiego narodu, czy odegraniem scenki pantomimicznej „Rozbiory Polski. Występy młodych aktorów wzbogaciły pieśni patriotyczne w  wykonaniu chóru szkolnego: „Jest taki kraj’ , „Witaj majowa jutrzenko”. Akademia zakończyła się  się uroczystym odśpiewaniem przez całą społeczność szkolną hymnu państwowego.

Po występie Pan Dyrektor podziękował wszystkim za przygotowanie i udział w przedstawieniu. Wspólne spotkanie było również okazją do wręczenia nagród uczniom wyróżnionym w konkursach szkolnych.

Nauczyciele klas drugich

Zdjęcia z uroczystej akademii [KB]