Nie ma śmieci-są surowce!

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2017” pod hasłem „ Nie ma śmieci – są surowce!”.
Najpierw została przeprowadzona kampania plakatowa. Zostały rozwieszone w szkole plakaty otrzymane od Fundacji „ Nasza Ziemia” oraz samodzielnie wykonane przez uczniów. Zachęcały one do właściwego postępowania z odpadami i zadbania o środowisko naturalne.
Następnie uczniowie klas V-VII pod opieką pani Jolanty Ciupak i pani Joanny Dziedzińskiej posprzątali teren wokół szkoły. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, otrzymali rękawiczki oraz worki foliowe . Podczas tej akcji dzieci przypomniały sobie zasadę segregacji śmieci i uświadomili sobie również jak niebezpieczne jest negatywne działanie człowieka dla środowiska. Chociaż pogoda nie sprzyjała, bo było dość chłodno nikomu nie brakowało zapału do pracy. Rezultatem przedsięwzięcia było zebranie 7 worków z odpadami.