Warsztaty z EKOSKOPEM

Warsztaty ekologiczne z EKOSKOPEM

W dniu 3 kwietnia  odbyły się  dodatkowe warsztaty edukacji ekologicznej w ramach projektu „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia”. W warsztatach uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej klas 2 i 3 oraz od 4- 6. Przez sześć godzin lekcyjnych gościliśmy  załogę trenerów „EKOSKOP-u” z EkoMobilem „Bioróżnorodek”. Tematyka i rodzaj zajęć była uzależniona od wieku uczniów. Dla klas młodszych przeprowadzono warsztaty o ptakach i motylach. Natomiast w klasach 4-6 były zajęcia  mikroskopowe,  zoologiczne:  pierścienice i owady oraz dotyczące ochrony przyrody w Polsce. Warsztaty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczniów,  zarówno młodszych jak i starszych. Wszyscy pełni zapału wykonywali polecenia prowadzących.  Było mnóstwo zachwytów, śmiechu i zadowolenia.  W związku z tym mamy nadzieję na kontynuację współpracy i kolejne warsztaty.