Mój smartfon-klikam z głową

15 lutego uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej uczestniczyli w zajęciach “Mój smartfon-klikam z głową” prowadzonych przez przedstawicieli Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Głównym celem zajęć było edukowanie młodych użytkowników w zakresie bezpiecznego korzystania ze smartfonów , tabletów i komputerów. Uczniowie dowiedzieli się, jak świadomie i bezpiecznie korzystać z potencjału Internetu i jak identyfikować zagrożenia, takie jak wirusy, “hejting”, drogie usługi premium, czy podszywanie się pod inne osoby.
Dzieci z zapałem brały udział w zajęciach i spontanicznie wypowiadały się na temat własnych doświadczeń w cyberprzestrzeni, dostarczając wielu ciekawych informacji zarówno dla prowadzących, jak i wychowawców.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i praktyczne gadżety.

Dziękujemy moderatorom z Urzędu Komunikacji Elektronicznej za organizację zajęć i zapraszamy ponownie do naszej szkoły !