Konkurs matematyczny LEON

Konkurs matematyczny LEON

         Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy “LEON”  powstał w 2013 roku. Początkowo był to konkurs językowy, jednak szybko okazało się, że uczniowie chętnie wzięliby udział w konkursach z innych przedmiotów.

Tak zrodził się Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy “Leon”, który ma na celu nie tylko sprawdzenie posiadanych umiejętności językowych oraz przedmiotowych uczniów, ale także zachęcenie uczniów szkół podstawowych do nauki.             Przyjazna forma testów pozostawi pozytywne wrażenie i zachęci do aktywnego udziału w innych konkursach przedmiotowych. Czas trwania konkursu wynosi 45 minut, co jest ułatwieniem organizacyjnym, gdyż można go przeprowadzić w czasie lekcji.

       “Leon” skierowany jest do uczniów Szkół Podstawowych z całej Polski.

       Zadania konkursowe przygotowywane są przez doświadczonych nauczycieli pracujących z dziećmi i młodzieżą. Testy są układane na podstawie norm programowych.

       W dniu 2 czerwca br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Leon. Zgłosiło się 60 chętnych z klas I-VII. Wyjątkowo konkurs w tym roku był online.

    Zróżnicowany poziom zadań pozwolił każdemu uczestnikowi sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności. Przyjazna forma testów pozostawi pozytywne wrażenie i zachęci do aktywnego udziału w przyszłym roku. 

Czekamy na wyniki. Wszystkim życzymy sukcesu i gratulujemy odwagi.

                                                                                Koordynator konkursu :Dorota Jawor