Skrzydlatorium 2019

Skrzydlatorium 2019 – V Zlot Owadów
20 września na Bulwarach nad Wisłokiem w Rzeszowie grupa uczniów naszej szkoły  uczestniczyła w pełnym radości, pouczającym Happeningu zorganizowanym przez stowarzyszenie EKOSKOP.

Przebrani za kolorowe owady z zapałem braliśmy udział w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.  Był konkurs na najładniejszy strój owadzi, w którym uczennice naszej szkoły, Gabrysia Koń, Daria Szkoła i Gabrysia Gwozdek ze względu na oryginalny strój- larwę motyla znalazły się w finale. Oglądaliśmy pod mikroskopami owady i ciekawe eksponaty przyrodnicze. O 11.59 wzięliśmy udział w apelu „S.O.S dla Ziemi”, na którym rozbrzmiewały setki budzików, dzwonków, gwizdków i trąbek. Na zlocie owadów uwierzyliśmy w siłę bycia razem i czekamy na kolejny happening.