Robo-Projekt

14 listopada uczniowie klas 2a i 2c skorzystali z zaproszenia firmy Robo-Projekt i wzięli udział w warsztatach z Robotyki i Programowania.

Podczas zajęć dzieci budowały roboty z wykorzystaniem edukacyjnych zestawów klocków Lego WeDo 2.0 oraz Lego Mindstorms Ev3. Poznały robota ze sztuczną inteligencją Cozmo, oraz edukacyjnego, programowalnego robota Dash.
Przy okazji młodzi konstruktorzy poznali historię powstania pierwszych pojazdów mechanicznych, dowiedzieli się, jakiego rodzaju napędy były popularne w XVIII wieku oraz jakie wyścigi odbywają się obecnie na całym świecie.
Oczywiście, poza nauką, nie zabrakło też zabawy. Po ukończeniu i zaprogramowaniu konstrukcji odbyły się wyścigi oraz walki robotów.

Niezapomnianych wrażeń dzieciom zapewniła również sala zabaw, wypełniona dużą ilością różnego rodzaju klocków.