„Zbieramy nakrętki dla Mikołaja”

W zasadzie każda butelka wody mineralnej, soku, czy środka chemicznego ma potencjał by pomóc innym. Ten potencjał drzemie w plastikowych nakrętkach. Ty też możesz pomóc.

W tym roku szkolnym zbieramy nakrętki plastikowe na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji dla Mikołaja Kisały z Kraczkowej. Nakrętki należy składać w pojemniku ustawionym w holu budynku szkoły podstawowej.

Dlaczego nakrętki? 

Nakrętki są tak cenne, bo są wykonane z czystego polimeru PET, podczas gdy butelki zrobione są z plastiku o innym składzie. To ważne, bo nakrętki dużo łatwiej poddać recyklingowi, a to oznacza, że proces sam w sobie jest tańszy i bardziej opłacalny. Nakrętki z czystego polietylenu bez problemu zamienia się w specjalny granulat. Z niego można szybko robić następne plastikowe nakrętki, opakowania, a nawet rury PCW.  Przy okazji zbiórki nakrętek pomagamy także chronić środowisko. Butelki bez nakrętek łatwiej zgnieść, co obniża koszty ich magazynowania oraz przewożenia. Jedyna trudność związana ze zbiórką to cena nakrętek. Plastik jest na tyle lekki, że uzbieranie kilkuset kilogramów zakrętek zajmuje sporo czasu. Jednak zdecydowanie warto go poświęcić.