Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest od 2004 r. angażując państwa z całego świata.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do Internetu oraz promocja jego pozytywnego wykorzystywania. 

W ramach tej międzynarodowej akcji nasza szkoła zorganizowała całą paletę działań, które spotkały się z wielkim zainteresowaniem i licznym udziałem naszych uczniów.

Działania te rozciągnięte są w czasie i w naszej placówce zgodnie z oficjalną rejestracją trwają od 10.02 do 18.02. 2020

Oto najważniejsze z nich:

Lekcje o bezpieczeństwie w Internecie.

·         Nauczyciele informatyki i zajęć komputerowych opracowali lekcje dostosowane do wieku odbiorców.

Konkursy:Dla klas 4-8 zorganizowano trzy konkursy zgodnie z preferencjami i uzdolnieniami uczniów. Tematem wszystkich był Bezpieczny Internet.

·         Konkurs na najlepszą grą o Bezpiecznym Internecie

·         Konkurs na najciekawszy plakat o BI

·         Konkurs na piosenkę reklamującą BI

Turnieje:W zależności od klasy zorganizowano turnieje:

·         Turniej wiedzy o Bezpiecznym Internecie

·         Turniej gier planszowych o Bezpiecznym Internecie

Internet Security PatrolTo inicjatywa z udziałem wybranych uczniów klas szóstych,  którzy dzielą się z młodszymi kolegami wiedzą o Bezpieczeństwie w Internecie demonstrując wykonane przez siebie prezentacje oraz  przeprowadzając krótką rozmowę i quiz.

Wystawa w holu szkołySpotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów. Zawiera również ekspozycje prac uczniów oraz listy zwycięzców w turniejach klasowych.

Umieszczanie informacji na stronie Internetowej szkoły dotyczące DBI.

Kolejna edycja DBI w naszej szkole pokazała że nasi uczniowie posiadają ( i stosują w praktyce) rozległą wiedzę na ten temat i z dużym zainteresowaniem oraz świadomością uczestniczą w tej inicjatywie.

Zespół nauczycieli informatyki i ds. bezpieczeństwa cyfrowego