Turniej Kinder+Sport

Zwycięstwo w Turnieju Kinder+Sport

Ogromnym sukcesem zakończył się udział uczennic klasy VA (sportowej) w turnieju eliminacyjnym o Puchar Kinder + Sport w siatkówce dziewcząt. Podopieczne Pana Macieja Śląskiego już po raz drugi w tych rozgrywkach okazały się bezkonkurencyjne. Tym razem nasze zawodniczki musiały rywalizować z zawodniczkami z MKS Rzeszów, MKS Łańcut oraz Klubu Piłki Siatkowej z Nowej Dęby.

Turniej rozegrany został w hali szkoły podstawowej nr 2 w Nowej Dębie. Do rywalizacji zgłoszonych zostało 10 zespołów dwu osobowych. Zawody rozgrywane były systemem jeden set do 20 punktów. Najlepsze zespoły z obu grup awansowały do finału natomiast zespoły z miejsc drugich i trzecich grały baraż o awans  do grupy finałowej. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po 5 zespołów. Rozgrywki grupowe rozpoczynamy od gładkiego zwycięstwa nad MKS Łańcut IV 20:2, w kolejnym spotkaniu równie gładko wygrywamy tym razem z MKS Łańcut II 20:4. Kolejny mecz grupowy rozgrywamy z KPS Nowa Dęba III i również kończy się on zwycięstwem 20:2. Po trzech rozegranych spotkaniach w grupie mamy identyczny bilans z KPS Nowa Dęba I czyli po trzy zwycięstwa i mecz z tym właśnie przeciwnikiem ma zadecydować, która z drużyn awansuje bezpośrednio do finału, a która będzie musiała walczyć w barażu. Spotkanie było bardzo zacięte, gospodynie prowadziły już nawet 3 punktami (16:13) jednak ambitna postawa naszych dziewcząt pozwoliła doprowadzić do stanu 19:19. Ostatnia piłka pada naszym łupem i cieszymy się z awansu do rundy finałowej. Do grupy finałowej oprócz naszej drużyny kwalifikują się tylko zespoły gospodyń KPS Nowa Dęba I, KPS Nowa Dęba II oraz KPS Nowa Dęba IV. Starcia finałowe rozpoczynamy od zwycięstwa 20:5 z KPS Nowa Dęba IV. W drugim meczu w fazie finałowej dochodzi do powtórki meczu z zespołem KPS Nowa Dęba I. Ponownie nasza drużyna okazuje się lepsza o jedną piłkę. Mecz miał identyczny scenariusz jak spotkanie w grupie. Zacięta rywalizacja punkt za punkt zakończona happy endem. W ostatnim meczu turnieju pokonujemy II zespół gospodyń 20:7 i możemy cieszyć się z końcowego tryumfu. Siedem rozegranych spotkań i komplet zwycięstw – brawo dziewczyny, tak trzymać !

Końcowa klasyfikacja turnieju:

  1. ZSP Krasne
  2. KPS Nowa Dęba I
  3. KPS Nowa Dęba II
  4. KPS Nowa Dęba IV
  5. MKS Łańcut I
  6. KPS Nowa Dęba III
  7. MKS Łańcut II
  8. MKS Rzeszów I
  9. MKS Łańcut III
  10. MKS Łańcut IV