„Razem na Święta”.

Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”.

Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

Udział ZSP w Krasnem w akcji:

1. Zorganizowanie kiermaszu świątecznego, z którego dochód został przeznaczony  na leczenie chorego chłopca.

2. Udział wolontariuszy  w Ogólnopolskiej Świątecznej Zbiórce Żywności,  organizowanej przez Podkarpacki Bank Żywności.

3. Udział szkolnych wolontariuszy  w ogólnopolskiej mikołajkowej  akcji  rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych do bazy Fundacji DKMS, organizowanej w Auchan w Krasnem.

4. Odwiedzanie przez uczniów  samotnych osób z terenu Krasnego. Składanie życzeń świątecznych  i obdarowywanie  seniorów drobnymi, własnoręcznie wykonanymi świątecznymi upominkami.

5. Pomoc uczniów w organizacji Wigilii dla  rodzin podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

6. Przekazanie własnoręcznie wykonanych  Aniołków Zdrowia i karteczek z życzeniami świątecznymi dzieciom przebywającym w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie.

7. Zorganizowanie  w szkole zbiórki karmy i akcesoriów potrzebnych w Schronisku „Kundelek” w Rzeszowie i Schronisku dla Zwierząt w Sandomierzu.