„Piosenka w mundurze”

W piątek 9 listopada 2018 roku na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu rozbrzmiewały dźwięki patriotycznych piosenek w wykonaniu dzieci. Okazją do tego był 3. Dziecięcy Festiwal „Piosenka w Mundurze”, którego organizatorami byli: Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Prezydent Miasta Przemyśla, Starosta Przemyski, Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Partnerami projektu były służby mundurowe województwa podkarpackiego. Patronat honorowy nad imprezą objęli Wojewoda i Marszałek województwa podkarpackiego oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Celem Festiwalu była popularyzacja tradycyjnych i współczesnych polskich piosenek wojskowych i patriotycznych, konfrontacja umiejętności wokalno-instrumentalnych młodych wykonawców, a także wzbogacenie edukacji patriotycznej oraz narodowej dzieci i młodzieży poprzez piosenkę. Konkurs skierowany był do dzieci z podkarpackich szkół podstawowych, nad którymi patronat sprawują służby mundurowe oraz szkół współpracujących ze służbami mundurowymi.

Do udziału w zgłosiło się około 400 wykonawców z 93 szkół. Do finału zakwalifikowano 13 zespołów i 17 solistów.

Prezentacje konkursowe wykonawców z całego Podkarpacia odbywały się w dwóch kategoriach: soliści i zespoły wokalne w dwóch kategoriach wiekowych – klasy I-IV oraz klasy V – VIII i III Gimnazjum.

Z przyjemnością informujemy, że zespół uczniów klasy IV c Szkoły Podstawowej w Krasnem pokonał konkurencję, zdobywając II miejsce w kategorii „zespół wokalny – klasy I – IV”.

Serdecznie gratulujemy!