Code Week

Nasza szkoła podobnie jak inne placówki edukacyjne w całej Europie brała udział w Tygodniu Kodowania (Europe Code Week ) organizując cykl spotkań „Kodowanie ciekawe niesłychanie”.

Europe Code Week w naszej szkole
6–21 października 2018
#codeweek

Była to wspaniała okazja, aby uczniowie uczęszczający na zajęcia kółka programistycznego ( klasy 5a i 5c) podzielili się swoją pasją z młodszymi kolegami. Pomógł im w tym sympatyczny kosmita Scottie -bohater gry edukacyjnej z interaktywnym kursem programowania. Aby kosmita mógł wrócić na swoją planetę należało napisać, zgodnie z określoną składnią, programy zbliżające go do tego celu. Dodatkową atrakcją było wykorzystywanie smartfonów do skanowania ułożonych przez siebie algorytmów. Tego typu zajęcia uczą dzieci planowania i logicznego myślenia.

Wszyscy uczniowie doskonale się bawili, a wielu z nich zapragnęło zostać w przyszłości programistami.