SPOTKANIE  Z  POLICJANTEM

Początek roku szkolnego to  dobry czas, aby przypomnieć naszym uczniom  o  zasadach związanych  z przechodzeniem przez jezdnię i bezpieczeństwem  na drodze.  I tak , jak co roku w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie uczniów  klas I-III  z  panem  policjantem.

Nasz dzielnicowy,  sierż. sztab. Sebastian  Zwański,  przedstawił prezentacje pt.: „Bezpieczna droga do szkoły”. Pan policjant przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę oraz jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu po zmroku. Funkcjonariusz zwrócił się również do uczniów z apelem, aby w trakcie jazdy samochodem dbali o swoje bezpieczeństwo i przypominali rodzicom o konieczności używania fotelików i  pasów bezpieczeństwa. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się też dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali odblaski. Mamy nadzieję, że z przekazanych w czasie spotkania z policjantem porad, uczniowie będą korzystać przez cały rok szkolny.