PRZEGLĄD MŁODYCH TALENTÓW

Często wielkie talenty pozostają w ukryciu, ale nie w naszej szkole. ZSP w Krasnem jest bowiem miejscem, w którym uczniowie codziennie rozwijają talenty i zainteresowania. Wszyscy ci, którzy chcą zaprezentować swoje pasje i możliwości szerokiemu gronu odbiorców, od kilku lat mogą to uczynić na Przeglądzie Młodych Talentów, który na stałe wszedł do kalendarza imprez szkolnych. Tradycją stało się, że spotkania młodych pasjonatów mają miejsce w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny.

W tym roku 21 marca, mimo typowo zimowej aury za oknem, atmosfera w szkole była bardzo gorąca. Sala gimnastyczna pękała w szwach, ledwo mieszcząc chętnych do obejrzenia występów. Do tegorocznej edycji Przeglądu Młodych Talentów zgłosiło się ponad pięćdziesięciu uczestników. Program obfitował w wiele atrakcji pozwalających spędzić pierwszy dzień wiosny w atmosferze wyśmienitej zabawy. W tym roku na scenie dominowała piosenka. Widzowie gorąco oklaskiwali umiejętności wokalne Natalii Zagórskiej, Wojciecha Leśko, Heleny Teteli, Katarzyny Krzywonos, Kingi Kolbusz, Emilii Ferenc, Kornelii Kaczmarczyk, Amelii Krupy, Emilii Loryś, Weroniki Rzepki, Jagody Szuberli, Tymoteusza Międlara, Izabeli Porady, Ewy Machały, Amelii Krupy, Oliwii Furman i Nikodema Zagórskiego. Ogromny aplauz publiczności wywołały występy taneczne Bartłomieja Karpierza, Julii Stącel, Kariny Woś oraz zespołów: „Gwiazdeczki” i „Mażoretki”.  W doskonały nastrój wprawił widzów Kamil Płonka pokazem iluzji. Miłośnicy muzyki z przyjemnością wysłuchali gry szkolnych wirtuozów: Miłosza Worwy, Gabrieli Sieraczyńskiej, Elizy Błażejowskiej, Kacpra Nowaka i uczniów kl. 2a. Pasjonaci sportu z wypiekami na twarzy obejrzeli występ akrobatki Zuzanny Szpyrki oraz karateków: Martyny Sitarz, Darii Bąk i Filipa Horskiego. Cały koncert sprawnie i sympatycznie poprowadził duet: Julia Wierzbińska i Oliwia Krzywonos.

Sądząc po ilości uczestników, a także patrząc na poziom przygotowanych prezentacji, osób utalentowanych w SP Krasne nie brakuje.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji, albowiem talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu; dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada.