„Cudowny chłopak” (I-III)

„Prawdziwe piękno kryje się w sercu”

24 lutego 2018r. uczniowie kl.I-III obejrzeli w kinie „Zorza” film pt. „Cudowny chłopak”. To wzruszająca opowieść o tym, że niełatwo być innym. Wprawdzie nie od dziś wiadomo, że ocenianie ludzi po pozorach jest niesprawiedliwe i krzywdzące, ale od czasu do czasu warto sobie przypomnieć jak bardzo. Główny bohater – 10-letni Auggie urodził się z licznymi deformacjami twarzy. Gdy idzie do szkoły, staje się pośmiewiskiem. Okazuje się jednak, że wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym, bowiem „prawdziwe piękno kryje się w sercu” Widz przekonuje się również o tym, że ludzie z natury są dobrzy. Nawet jeśli błądzą i zachowują się źle, raniąc przy tym innych, to jest w nich potencjał na zmianę na lepsze. Film jest piękny – może więc warto sięgnąć po literacki pierwowzór autorstwa R. J. Palacio.