„Z nami nuda nie ma szans”

W pierwszym tygodniu ferii uczniowie klas I-IV mieli możliwość uczestniczyć w zimowisku, organizowanym w naszej szkole. Wzięło w nim udział około 65 dzieci, a przebiegło ono pod hasłem:„Z nami nuda nie ma szans”

W poniedziałek zebraliśmy się najpierw na sali gimnastycznej, gdzie dokonano podziału uczniów na 5 grup. Każda otrzymała swojego opiekuna i razem z nim miała za zadanie wymyślić logo i nazwę grupy, którą będzie się posługiwała podczas zimowiska. Pomysłowi uczniowie postanowili, że będą nosić następujące nazwy: Pszczółki, Yeti, Spryciarze, Skoczkowie i Perełki. Własnoręcznie namalowaliśmy duże plakaty, które trafiły na szkolny korytarz. Reszta dnia upłynęła nam na wspólnych grach i zabawach.

We wtorek świetnie bawiliśmy się na basenie w Nowej Wsi, a niektórzy, dobrze pływający uczniowie, wielokrotnie pokonali tor przeszkód umieszczony w dużym basenie! Taki wyczyn, to nie byle co. Bardzo wygłodzeni zjedliśmy z apetytem obiad i udaliśmy się do swoich sal, gdzie nasi opiekunowie przygotowali przeróżne formy aktywności i projekcje filmowe.

Środa była dniem kreatywnej zabawy. Bardzo dużo działo się tego dnia w każdej grupie. Między innymi odbył się niecodzienny pokaz mody, w którym projektanci z grupy Perełki wykorzystali do „uszycia” swoich pokazowych kreacji kolorowe folie, worki na śmieci, kartony, puszki itp. Ale było śmiechu i zabawy! Grupa Skoczkowie wykonała natomiast fantastyczne „Zwierzaki śmieciaki”- metodą upcycling. Efekty ich pracy, można obejrzeć na głównym korytarzu. Zwierzęta i dinozaury w całości wykonane zostały z plastikowych odpadów i papieru pomalowanego farbą. Musicie to zobaczyć!

Czwartek, to czas w większości spędzony w „Kolorado”. Szaleliśmy wśród labiryntów i zakamarków sali zabaw, graliśmy w kręgle, bilard i cymbergaja. Zjedliśmy pyszną pizzę i wróciliśmy do szkoły.

W piątek po śniadaniu, na dużej sali gimnastycznej, odbyła się Spartakiada, czyli zawody sportowe, w których wzięli udział uczestnicy zimowiska. Rywalizacja pomiędzy grupami była bardzo zacięta. Pierwsze konkurencje wygrywali starsi uczniowie, później role się odwróciły, młodsi byli ciut lepsi. Ostatecznie, wygrali Spryciarze, ale zabawa dla wszystkich była przednia, więc czy to ważne, kto miał więcej punktów? Liczy się przecież miło spędzony czas, który upłynął nam jak zawsze zbyt szybko!