„Czytam i rozumiem”

Szkolny konkurs „Czytam i rozumiem”

W dniu 17 stycznia 2017r. odbył się szkolny konkurs biblioteczny pod hasłem „Czytam i rozumiem” adresowany do uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum. Miał na celu sprawdzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem tekstu literackiego, konkretnie fragmentu „Mitów greckich”. Dla uczniów klas trzecich był dobrą próbą przed egzaminem gimnazjalnym. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz pozytywne uwagi z języka polskiego. Piątki z aktywności na języku polskim otrzymały osoby, które zdobyły dwanaście punktów na piętnaście możliwych, a szóstki i drobne nagrody rzeczowe uczniowie z trzynastoma i czternastoma punktami.

Uczniowie nagrodzeni:

Wiktoria Chmiel kl. 3 a, Elwira Pszonka kl. 3 a, Jakub Rąb kl. 3 b – 14 punktów

Bartosz Jabłoński kl.3 b, Monika Szajowska kl. 3 b – 13 punktów

Uczniowie wyróżnieni:

Kacper Kunysz kl. 3 b, Oliwia Mikrut kl. 3 b, Amelia Drapała kl. 3 b, Aleksandra Górak kl. 3 b, Daria Bąk kl. 3 b – 12 punktów

Uwagi pozytywne z języka polskiego:

Oliwia Łyczko kl. 3 a, Natalia Gajewska kl. 3 a, Krystian Grzywa kl. 3 b, Dawid Kawalec kl. 3 b, Gabriela Jęczalik kl. 3 b, Krystian Ślęzak kl. 3 b

Ewa Moniak-Różańska